Kaş Ahatlı Köy’ünde Satılık Arazi

Ahatlı, Ahatlı Mahallesi, 07580 Kaş/Antalya, Türkiye

2226 m²

Tarla

Manzara Doğa | Dağ
Cephe Doğu | Batı | Güney | Kuzey
Denize Mesafe 17 kilometre
Merkeze Mesafe 17 kilometre
Yol Durumu Yolu yok

Kaş Ahatlı Köyü’nde satılık arazi, 2226 m² olup niteliği tarladır. Kaş’a 17 km uzaklıkta olan Ahatlı Köyü, doğası, havası ve sakinliği ile yaşanılabilir en ideal köylerdendir.

Ahatlı Köyü, küçük bir vadinin yamaçlarına yapılmış taştan eski köy evlerinin bulunduğu küçük bir Akdeniz köyüdür. Vadiyi çevreleyen yamaçlarda taş ev, samanlık ve ahırların bulunması estetik bir görsellik sunmaktadır. Vadi de bulunan düzlükte köy sakinlerinin ekin ekilen tarlaları yer almaktadır. Tarlalarda çoğunlukla buğday, arpa ve hayvanlara yem olarak verilen fiğ bitkisi yetiştirilmektedir. Ahatlı Köyü’nün sakinleri, keçi ve inek yetiştiriciliği de yapmaktadır.

Kaş’tan Ahatlı’ya ulaşımın ilk 15 km si Antalya’ya giden ana yoldan, diğer 2 km si ise stabilize köy yolundan sağlanmaktadır. Yaklaşık 15-20 dakikada Ahatlı’dan Kaş merkeze ulaşılabilmektedir.

Yaşamayı veya yatırım yapmayı düşünüyorsanız geç kalmayın!

Kaş ve çevre köyleri, Akdeniz kıyılarının en bakir kalmış ve bozulmamış yerlerinin başında geliyor. Kaş gibi bakir kalmış yerlerin azlığından dolayı son yıllarda Kaş’a ilgi artmış ve Kaş popüler bir tatil destinasyonu olmuştur. Gayrimenkul piyasası da buna paralel olarak hareketlenmiştir. Bunun yanında hava limanı ve otoyol projelerinin yetkililer tarafından açıklanması gayrimenkul piyasasını daha da hareketlendirmiş ve fiyatların yavaş yavaş artmasına sebep olmuştur. İmara açık alanların azlığı da bu hareketi beslemiştir. Eğer Kaş’ta yaşamayı veya yatırım yapmayı düşünüyorsanız geç kalmamanızı öneririz.

Gayrimenkul Konumu

"Kaş Ahatlı Köy’ünde Satılık Arazi" hakkında daha fazla detay için ayrıntı isteyin